Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Inkubator, tutaj rodzą się tematy godne przesunięcia do FAQ - prawd objawionych. Dyskutujemy na temat technik, narzędzi i chemii modelarskiej.

Re: Aerografy firmy Harder&Steenbeck

Postprzez Patterson » piątek, 15 lipca 2011, 14:30

Dzięki Panowie za odpowiedzi :D Świetne prace Artur. Czytam ten wątek już któryś raz i ciągle mam ten sam odwieczny dylemat: Evolution czy Infinity? :P
Obrazek
Patterson

rpm2

Reklama

Postprzez ROMAN » piątek, 15 lipca 2011, 14:38

Patterson napisał(a): odwieczny dylemat: Evolution czy Infinity? :P

Infinity :) zdecydowanie, nie żałuj kromki z masłem, kup Infinity.
ROMAN

Postprzez mr.jaro » piątek, 15 lipca 2011, 15:24

Mozna tez oba, wowczas dylemat zniknie... :P
Teraz powaznie: mam oba i malujac modele duzo czesciej siegam jednak po bardziej uniwersalny Evo. Wylacznie pod wzgledem statystycznym, a wiec nie ma to oznaczac, ze uwazam go za lepszy.
Ostatnio edytowano piątek, 15 lipca 2011, 15:30 przez mr.jaro, łącznie edytowano 1 raz
Jarek M
mr.jaro

Postprzez Adam » piątek, 15 lipca 2011, 15:27

Jarek, co prawda wybrałem H&P pod wpływem twojego wątku, i za to dziękuję, ale odpowiedzialność za zakup biorę na swoją klatę. :mrgreen:
Jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z mojego EVOLUTION, Infinity wydawło mi się za dobre jak na moje umiejętności.
Adam
ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Niedługo zabieram się za Fokkera DVII (OAW) WNW
Adam

Postprzez mr.jaro » piątek, 15 lipca 2011, 15:32

Bo i nie da sie powiedziec, ze Infinity lepszy badz "za dobry" (lub odwrotnie). On jest stworzony do innego rodzaju prac, dlatego sila rzeczy musi byc troche inaczej wyposazony.
Jarek M
mr.jaro

Postprzez Korowiow » piątek, 15 lipca 2011, 15:34

Ja również porwany sławą H&S Evolution opisywaną w tym wątku nabyłem owe cudo w wersji Two in One + Pfc i normalnie nacieszyć się nie mogę, warto było, oj warto było.
Obrazek
Tomek Rojek
Korowiow

Postprzez Artur » piątek, 15 lipca 2011, 19:30

Patterson napisał(a): odwieczny dylemat: Evolution czy Infinity? :P

Infinity :) zdecydowanie, nie żałuj kromki z masłem, kup Infinity.

Zdecydowanie Inifinity ,zanim kupiłem poszedłem do znajomego i wypróbowałem serie Evo pod kątem właśnie malowania pojazdów i drobne różnice zaważyły że do malowania pancerki jednak model Infinity przewyższył może nie tyle jakością , ale możliwościami -takie wężyki jakie pokazałem na pojazdach w skali 48 mogę śmiało robić i na pojazdach w 1/72!
Obrazek
Artur

Postprzez Frozzer » środa, 20 lipca 2011, 19:13

Witam wszystkich.
Dwa dni jak nie więcej zajęło mi przeczytanie tego wątku - ale co z tego, jak już nie pamiętam co było w pierwszych postach. :)

Właśnie odbudowuję swój warsztat po dziesięcioletniej przerwie w modelarstwie i stoję przed zakupem aerografu.

Czy ktoś w jednym zdaniu mógłby mnie przekonać - dla czego mam kupić dwukrotnie droższe evo a nie ultre ?
Oba mają dyszę 0.2mm - różnica jest jedynie - z tego co się orientuję - w braku pokrętła dozowania farby.

Czy ktoś przesiadając się z Ultry na Evo odczuł radykalny skok jakości?

Pozdrawiam.
Michał.
Frozzer

Postprzez tomek1123 » czwartek, 21 lipca 2011, 10:35

Witam,

po pierwsze; przeczytaj wątek ze z r o z u m i e n i e m jeszcze raz;
po drugie nie kupuj dysz 0,15 ani 0,2 te do celów modelarskich nadają się średnio.

Pozdrawiam
tomek1123

Postprzez mr.jaro » czwartek, 21 lipca 2011, 11:21

Frozzer napisał(a):Dwa dni jak nie więcej zajęło mi przeczytanie tego wątku - ale co z tego, jak już nie pamiętam co było w pierwszych postach.

Trudno sie dziwic. Troche sie tego uzbieralo.

Frozzer napisał(a):Czy ktoś w jednym zdaniu mógłby mnie przekonać - dla czego mam kupić dwukrotnie droższe evo a nie ultre ?
Oba mają dyszę 0.2mm - różnica jest jedynie - z tego co się orientuję - w braku pokrętła dozowania farby.
Czy ktoś przesiadając się z Ultry na Evo odczuł radykalny skok jakości?

Ja Ultry nie mam, wiec trudno mi porownywac. Pod wzgledem jakosci wykonania oba modele z pewnoscia nie beda wykazywaly zauwazalnych roznic. Predzej pod wzgledem funkcjonalnosci. Sprawa wyboru sprowadza sie zatem wylacznie do stwierdzenia, jakich funkcji badz mozliwosci regulacji w aerografie potrzebujesz i ile jestes w stanie za nie zaplacic. Evo jest drozszy i lepiej wyposazony, a wiec bardziej uniwersalny. Z drugiej strony, bez ogranicznika maksymalnego strumienia farby tez mozna sie obejsc - stanowi on tylko pewne ulatwienie pracy.
W modelarstwie dysza 0,15 moze okazac sie klopotliwa, ze wzgledu na ziarnistosc pigmentow farb modelarskich. W pewnym uogolnieniu mozna powiedziec, ze dysza 0,2 nadaje sie do malowania detali i niezbyt wielkich powierzchni, choc przy odrobinie samozaparcia daloby sie ja uzyc do nalozenia jednolitej barwy na model 1/35, czy 1/48. Ale te ostatnia czynnosc jednak latwiej jest wykonac stosujac nieco wieksza dysze, na przyklad 0,3-0,4. Powyzsze zaleznosci moga ulegac pewnym wahaniom, dyktowanym rodzajem farby, stopniem rozcienczenia, cisnieniem powietrza, umiejetnosciami malujacego... Oczywiscie, w telegraficznym skrocie sprawe ujmujac.
Ach, jeszcze jeden "drobiazg". Planujac wydatki nie zapominaj, ze dobry aerograf wymaga tez w miare porzadnego kompresora. Ale o tym juz wiele napisano w innych watkach.
Jarek M
mr.jaro

Postprzez tomek1123 » czwartek, 21 lipca 2011, 11:32

Witam,
zgadzam się z mr.jaro w 100 %.
Dobór dyszy w H&S sprowadza się do odpowiedzi jakimi farbami malujesz?
Jeżeli akryle Tamiya /Gunze to ostatecznie 0,2 może być, tylko po co skoro linie poniżej 1 mm można wyciągnąć bez problemu dyszą 0,3/0,4. Natomiast jeżeli oleje to Humbrol przez 0,2 H&S nie przejdzie, ale już MM da radę.

No i zapomniałem o najważniejszej zalecie Evo Silver i Infinity - teflonowe uszczelki !

Pozdrawiam
tomek1123

Postprzez mr.jaro » czwartek, 21 lipca 2011, 11:43

tomek1123 napisał(a):Dobór dyszy w H&S sprowadza się do odpowiedzi jakimi farbami malujesz?
Jeżeli akryle Tamiya /Gunze to ostatecznie 0,2 może być, tylko po co skoro linie poniżej 1 mm można wyciągnąć bez problemu dyszą 0,3/0,4. Natomiast jeżeli oleje to Humbrol przez 0,2 H&S nie przejdzie, ale już MM da radę.

Oj tam, oj tam. Nie wprowadzaj ludzi w blad. Rowniez emaliami firmy Humbrol da sie malowac przy wykorzystaniu dyszy 0,2. To tylko kwestia odpowiedniego przygotowania farby i dobrania parametrow malowania. Tyle, ze nie kazdy poczatkujacy moze sobie z tym poradzic. Ja czesto, ze zwyklego lenistwa, stosuje dysze 0,2 przy nakladaniu gruboziarnistego Surfacera 500 - przy odrobinie wprawy to funkcjonuje bez problemu.

Natomiast komplet teflonowych uszczelek mozna nabyc osobno, wiec ich zalozenie w modelu Ultra nie powinno stanowic problemu.
Jarek M
mr.jaro

Postprzez Frozzer » czwartek, 21 lipca 2011, 16:21

Dobra, najwyżej będę jadł miesiąc chleb ze smalcem - wziąłem evolution 2 in 1.
Ze względu na dyszę 4 mm - bo jakbym miał do Ultry dokupić i szybkozłączkę, i przewód, i dyszę z iglicą oraz uszczelki to oszczędność byłaby pozorna. A niby ta regulacja farby jeszcze jest.
No nic - akurat urlop się zbliża i Panzer czeka do pomalowania... :)
Frozzer

Postprzez wuen » czwartek, 21 lipca 2011, 16:53

Frozzer napisał(a):Czy ktoś przesiadając się z Ultry na Evo odczuł radykalny skok jakości?

Pozdrawiam.
Michał.

Zacytuję samego siebie z innego wątku:
mały (2ml) i wypadający zbiorniczek na farbę (po dość krótkim czasie użytkowania stworzył się luz - zbiorniczek jest wciskany) może spowodować znaczną frustrację gdy trzeba wycierać aero i okolicę...
Evolution - ma wymienne, wkręcane zbiorniczki 2ml, 5ml i 15ml, przydatną regulację skoku igły - Ultra nie ma takiej regulacji...
człowiek bez pasji to producent g...
wuen

Postprzez matejson » czwartek, 11 sierpnia 2011, 22:44

Witam.

Czy ma ktoś doświadczenia z malowaniem farbami Vallejo Model Color i aerografem EVOLUTION SILVERLINE fPc z dyszą 0,15mm :?: Przeglądałem wątek jakiś czas temu więc mogłem przeoczyć.
Mateusz Mathea
Obrazek
"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne.
Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe." A.E.
matejson

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modelarstwo redukcyjne - dyskusje