Nowości wydawnicze

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Nowości wydawnicze

Postprzez Michał Janik » niedziela, 23 maja 2021, 20:50

caughtinthemiddle napisał(a):
Arcturus napisał(a):No i jaka cena - 1/4 wersji angielskiej. Świetna wiadomość. Cieszę się, że nie rzuciłem się na pierwsze wydanie, uznając jej cenę za zdecydowanie przekraczającą próg bólu.

Tylko wiesz - na to, że cena jest teraz taka a nie inna, zrzuca się każdy nas bez względu na to, czy ma na to ochotę...

To prawda, że publikacje IPNu, jak leci, mają ceny nadzwyczaj konkurencyjne. Ot, choćby potężny album z malarstwem Piotra Górki "Walki powietrzne w obrazach" , 170 stron, kredowy papier - cena (katalogowa!) - 39 zł.

https://cdn.bonito.pl/zdjecia/2/de0dc1b-walki-powietrzne-w-o.jpg
Michał Janik

Reklama

Postprzez Ralf_S » niedziela, 23 maja 2021, 21:44

Michał Janik napisał(a):
Arcturus napisał(a):No i jaka cena - 1/4 wersji angielskiej. Świetna wiadomość. Cieszę się, że nie rzuciłem się na pierwsze wydanie, uznając jej cenę za zdecydowanie przekraczającą próg bólu.

Tylko wiesz - na to, że cena jest teraz taka a nie inna, zrzuca się każdy nas bez względu na to, czy ma na to ochotę...

To prawda, że publikacje IPNu, jak leci, mają ceny nadzwyczaj konkurencyjne. Ot, choćby potężny album z malarstwem Piotra Górki "Walki powietrzne w obrazach" , 170 stron, kredowy papier - cena (katalogowa!) - 39 zł.

https://cdn.bonito.pl/zdjecia/2/de0dc1b-walki-powietrzne-w-o.jpg

Oczywiście każdy wie, że na cenę 40 zł składa się:
1. 30 zł dla autorów + 70 zł dla pośredników;
2. 30 zł kosztów wydruku + 100 zł dla pośredników;
3. 20% tj. 9 zł dla hurtowni
Powyższe daje razem 69,00 zł dla frajerów, którzy kupują bezpośrednio w IPN lub około 40,00 zł dla inteligentnie używających wyszukiwarki.
Tak czy srak (sorry za wyrażenie, ale brak mi słów dla poszanowania przez (nie)rząd moich ciężko zarobionych pieniędzy), czy chcemy czy nie każdy z nas dokłada do książki kilkaset złotych :(
To, że kupimy taniej nie świadczy, że zarobiliśmy. Po prostu więcej naszych pieniędzy zostało zdefraudowanych na tej inwestycji. To się nazywa "socjalizm" :(
Pozdrawiam
Ralf_S
Ralf_S

Postprzez kojot69 » niedziela, 23 maja 2021, 22:04

Jak podniosą cenę, to kupię ;o)
kojot69

Postprzez KayFranz » niedziela, 23 maja 2021, 22:13

Ralf,
wybacz, ale jako ktoś od dziesięcioleci siedzący w poligrafii i wydawnictwach uśmiałem się tylko przy Twoich wyliczeniach.
Mocno przeszacowałeś.

Dobranoc.
Obrazek
KayFranz

Postprzez Arcturus » poniedziałek, 24 maja 2021, 07:23

Doskonale zdaję sobie sprawę, skąd się bierze tak niska, nijak mająca się do realiów rynkowych cena... Pozostaje się pocieszyć, że większość tej kasy marnowana jest w znacznie gorszy sposób niż w przypadku tej książki.
Arcturus

100-lecie Niepodległości

Postprzez Ralf_S » poniedziałek, 24 maja 2021, 08:58

KayFranz napisał(a):Ralf,
wybacz, ale jako ktoś od dziesięcioleci siedzący w poligrafii i wydawnictwach uśmiałem się tylko przy Twoich wyliczeniach.
Mocno przeszacowałeś.

Dobranoc.

Ale że jak przeszacowałem? Za dużo po lewej, a za mało po prawej?
Może nie mam informacji z poligrafii, ale niestety mam informacje z gospodarowania środkami publicznymi :(
Lepiej nie wnikać zbyt głęboko ile podatników kosztowało wydanie tej książki. Cieszmy się, że nie musimy za dużo dopłacać :mrgreen:
BTW Ciekawe, gdzie trafiły modele do sklejania, które za kilkaset tysi zakupił Antoni M.?
Pozdrawiam
Ralf_S
Ralf_S

Postprzez KayFranz » niedziela, 20 czerwca 2021, 17:45

Coś nowego powstało - dla fanów lotnictwa Armee de l'Air, jak można sądzić po podtytule.

Obrazek

PDF z przykładowymi stronami:
https://www.avions-bateaux.com/uploads/ ... 586074.pdf
Obrazek
KayFranz

Poprzednia strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie