Strona 1 z 1

[G] Sd.kfz. 2 „Kettenkrad” (Das Werk, 1:35)

PostNapisane: sobota, 20 marca 2021, 23:04
przez Thalgonis
Kleines Kettenkraftrad HK 101, zaprojektowany jako mały i lekki pojazd gąsienicowy, który miał zmieścić się w przedziale ładunkowym Junkersa Ju.52, jest bardziej znany pod „uproszczoną” nazwą "Kettenkrad".
Produkcja Kettenkraftrad rozpoczęła się w 1939 roku, a w czasie wojny i bezpośrednio po wojnie wyprodukowano ich ponad 8000. Dzięki maksymalnej prędkości drogowej (zgodnie z instrukcją – 44 km/h), zawieszeniu z drążkiem skrętnym i konstrukcji szczelinowej, które pozwalało mu funkcjonować w szerokim zakresie terenu i warunków, Kettenkrad był używany w wielu kampaniach, od Frontu Wschodniego do Afryki Północnej. Pierwotnie zaprojektowany do ciągnięcia małej przyczepy, działa przeciwpancernego lub przeciwlotniczego, Kettenkrad okazał się na tyle uniwersalny, że był używany jako wszechstronny pojazd użytkowy. Układanie kabli, przewożenie żołnierzy, kopanie okopów, a nawet holowanie samolotów na ziemi.

Fallschirmjäger brigade Ramcke, Tunis 1943

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to dla tych co lubią „efekt skali” ;-)

Obrazek

Stare Kino: https://youtu.be/QI3qGUnEuBY

Re: [G] Sd.kfz. 2 „Kettenkrad” (Das Werk, 1:35)

PostNapisane: niedziela, 21 marca 2021, 11:07
przez Łukasz_K
Motoczołg? Chyba niemiaszki za dużo czekolady jedli. Jakiś taki siermiężny i zbity się wydaje, mogłeś mu te chlapacze chociaż pocienić. Za to podoba mi się skóra.

Re: [G] Sd.kfz. 2 „Kettenkrad” (Das Werk, 1:35)

PostNapisane: niedziela, 21 marca 2021, 13:34
przez Thalgonis
Niestety, połasiłem się na „przepak z Dragona” myśląc, że co jak co, ale po smoku, nawet zużytym, można oczekiwać czegoś więcej... A tu uj do kwadratu :-| Połowę części trzeba by rzeźbić od nowa – właściwie to tylko zarys kadłuba był w miarę normalny.