Strona 1 z 1

Kabina, komora lakiernicza, stanowisko do aero.

PostNapisane: piątek, 17 kwietnia 2020, 20:56
przez mkxWladIS285
WITAM. Standardowo zacznę, że jestem nowym użytkownikiem i potrzebuje waszej pomocy. Otóż od pewnego czasu chodziła mi po głowie myśl aby zrobić własne stanowisko modelarskie. Wczesniej musialem skakac z kąta w kąt. W dobie pandemii z nadmiaru czasu wolnego wkoncu stworzyłem kącik tylko dla siebie. w zeszłym roku zakupiłem Adlerka 5000 i aerograf. I tak oto sobie leżał w kącie czekając na lepsze czasy które właśnie nastały (prostuje że lepsze czasy na klejenie i malowanie modeli). A no właśnie i tutaj jest pies pogrzebany. Pracownie mam w malym pomieszczeniu, więc chciałbym własnymi siłami zbudować jakąś kabinę lakiernicza do aerografu. Sprawdzałem gotowe ale niestety nie stać mnie na wydatek 500 zł. Więc moje pytanie i prośba jest następująca... Czy miałby ktoś jakieś namiary na schematy z takimi kabina mi albo stronki internetowe na których krok w krok jest opisane jak to wykonać? albo ogólnie jakieś zdjęcia wykonanych już kabin żeby można było zobaczyć w jaki sposób mniej więcej została ona wykonana. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Re: Kabina, komora lakiernicza, stanowisko do aero.

PostNapisane: piątek, 17 kwietnia 2020, 21:06
przez Łukasz_K
Ja używam zwykłego używanego okapu kuchennego, który dostałem od znajomego, wyczyściłem, dokupiłem rurę i wyprowadziłem ją do okna.
Możesz też zbudować coś takiego.
https://m.youtube.com/watch?v=u7WSfSeaJYo

Podstawa to podłączyć się do okna albo komina.

Re: Kabina, komora lakiernicza, stanowisko do aero.

PostNapisane: piątek, 17 kwietnia 2020, 21:26
przez mkxWladIS285
Z wyciągiem nie będzie problemu. Mam dostęp do okna. Te wiatraki to chyba od komputerów. Obiło mi się o uszy, że ponoć lepsze są indukcyjne od wentylacji pomieszczeń. No właśnie kurcze nie mam pojęcia. dziękuję za filmik fajnie sobie gościu to wykombinował.

Re: Kabina, komora lakiernicza, stanowisko do aero.

PostNapisane: sobota, 18 kwietnia 2020, 00:39
przez Łukasz_K
Lepsze są indukcyjne od wentylacji pomieszczeń

Jemu chodziło chyba o hałas, komputerowe powinny być ciche, od wentylacji napewno będą miały lepszy ciąg ale będą głośniejsze, na allegro pewnie znajdziesz.

Re: Kabina, komora lakiernicza, stanowisko do aero.

PostNapisane: sobota, 18 kwietnia 2020, 09:40
przez fragles
Przy wentylatorze najistotniejszy jest jego napęd, ze względów bezpieczeństwa. Wszelkiego rodzaju silniki szczotkowe odpadają już na wejściu, gdyż ISKRZĄ na komutatorze. Przez wentylator przechodzą aerozole i opary łatwopalnych rozcieńczalników z malowania - iskierka z silnika może zrobić wtedy BUUUMM!

Re: Kabina, komora lakiernicza, stanowisko do aero.

PostNapisane: sobota, 18 kwietnia 2020, 12:20
przez mkxWladIS285
Z tym iskrzeniem słyszałem ze moze dojsc do wybuchu przy oparach. Właśnie się tak zastanawiam. Czy lepiej będzie jak wykorzystam okap pochłaniacz i pod niego zrobię obudowę czy kupić po prostu wentylator łazienkowy bezszczotkowy i do niego obudowę wykonać. ograniczone środki i ograniczone wydzielone miejsce na kabinę.