Blenheim w czasie II wojny światowej trochę polatał, nie tylko nad Europą ale i nad Dalekim Wschodem, Bliskim Wschodem i nad Afryką, np. w lotnictwie Wolnych Francuzów.
1 sierpnia 1940 roku utworzono pierwsza jednostke lotnictwa Wolnych Francuzów latajaca na Blenheim IV - Groupe Reserve de Bombardement No 1. Jednostkę utworzono w Egipcie, a samoloty operowały na frontach w Czadzie, Libii, Egipcie, Sudanie i Etiopii. We wrześniu 1941 jednostka powróciła do Egiptu i tam została przemianowana na Groupe de Bombardement Lorraine.
I patrząc na schemat malowania który jest w modelu to widzimy samolot z tego okresu. Z ciekawostek: znakiem identyfikującym samoloty Wolnych Francuzów był Krzyż Lotaryński – symbol Wolnej Francji i Francji Walczącej.
Czyli mamy takie oto malowowanie:

I reszta w-pudle:





Pzdr.
Jaro